Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

به سایت دکتر ژانت زرگری خوش آمدید

هزینه تزریق فیلر زیر چشم چگونه محاسبه می شود

هزینه تزریق فیلر زیر چشم و همه چیزهایی که درباره آن باید بدانید

هزینه تزریق فیلر زیر چشم چگونه محاسبه خواهد شد؟سیاهی دور چشم یکی از علت تقاضا برای تزریق فیلر می باشد.سیاهی دور چشم علت های مختلفی دارد مثل بالا رفتن سن, عوامل ژنیتکی ,قرار گرفتن در برابر نور خورشید,بی خوابی, … را می توان نام برد.که این موضوع را به شکل کامل برای شما بررسی می کنیم.

اختلال کیسه اشکی چیست؟

نازکتر شدن چربی لایه زیر پوست بر اثر هرکدام از این عوامل باعث می شود که سیاهی دور چشم به وجود بیاید.سیاهی زیر چشم پایین در مردان و زنان رایج است. اغلب با چیزی شبی یک کیسه متورم در زیر چشم موجود می باشد که شما را مسن تر نشان می دهد.این مشکل در همه اقشار یک جامعه ممکن است به وجود بیاید اما اگر بخواهیم بیشترین قشر مستعد این مشکل را برای شما نام ببریم:

 1. افراد مسن
 2. افرادی که به شکل ارثی این مشکل را دارا هستند
 3. افرادی که دور چشم آن ها پوست تیره تری دارد.

در حالی که خستگی ممکن است به عنوان توضیح منطقی تر برای این وضعیت باشد، تعدادی از عوامل وجود دارد که می تواند برای سیاهی زیر چشم وجود داشته باشد.اما در بیشتر موراد این سیاهی دور چشم یا زیر چشم نگران کننده نیستند.

عوامل سیاهی دور چشم

تعدادی از عوامل موثر در حلقه های تیره وجود دارد. بعضی از علل شایع عبارتند از:

1-خستگی

خستگی بیش از حد، خستگی شدید، و یا کمتر از زمان طبیعی خوابیدن، می تواند سیاهی های زیر چشمی  برای شما ایجاد کند.

2-افزایش سن

پیری طبیعی یکی دیگر از علل رایج این سیاهی زیر چشم شما است. همانطور که شما بزرگتر می شوید، پوست شما ضعیف تر می شود. شما همچنین چربی و کلاژن مورد نیاز برای حفظ الاستیک پوست خود را از دست می دهید. همانطور که این اتفاق می افتد، رگ های خونی تیره زیر پوست شما بیشتر قابل رویت هستند و ناحیه زیر چشم های شما را تیره می کند.

3- فشار چشم

تماشای تلویزیون و یا صفحه نمایش کامپیوتر شما می تواند موجب بروز  فشار در چشم شما شود. این فشار می تواند عروق خونی اطراف چشم شما را بزرگ کند. در نتیجه، پوست اطراف چشم شما می تواند تاریک شود.

4-آلرژی

واکنش های آلرژیک و خشکی چشم می تواند سیاهی دور چشم را ایجاد کند. هنگامی که یک واکنش آلرژیک دارید، بدن شما هیستامین ها را به عنوان پاسخ به باکتری های مضر آزاد می کند. به غیر از ایجاد نشانه های ناراحت کننده – از جمله خارش، قرمزی و چشم های خفیف – هیستامینها باعث ایجاد رگ های خونی شما نیز می شوند و در زیر پوست شما ظاهر می شوند. آلرژی نیز می تواند باعث افزایش میل شما به مالیدن و خارش پوست خارش در اطراف چشم شما شود. این اقدامات می تواند علائم شما را بدتر کند، باعث التهاب، تورم و رگ های خونی شکسته شود. این کار می تواند به سیاهی دور چشم منجر شود.

5-کم آبی

از دست دادن آب بدن یک علت رایج سیاهی زیر چشم شماست. هنگامی که بدن شما مقدار مناسب آب دریافت نمی کند، ظاهر ناخوشایند پوست زیر چشم شما شروع می شود .

6-نورخوشید

بیش از حد قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند باعث شود بدن شما تولید بیش از melanin داشته باشد که ، رنگدانه رنگ پوست شما را فراهم می کند. نور خورشید بیش از حد – مخصوصا برای چشمانتان – می تواند باعث ایجاد رنگدانه در پوست اطراف شود .

7-ژنتیک

سابقه خانوادگی نیز در ایجاد سیاهی زیر چشم شما نقش دارد. این خصوصیت می تواند به عنوان یک ویژگی به ارث برده شود در اوایل دوران کودکی اما ممکن است با افزایش سن این سیاهی بیشتر می شود.

روش های درمان سیاهی دور چشم

بعضی از سیاهی های دور چشم  را می توان با درمان غیر پزشکی درمان کرد اما درمان این سیاهی به دو روش انجام می شود:

 • درمان خانگی
 • درمان پزشکی

درمان خانگی سیاهی دور چشم

1-چای کیسه ای:

استفاده از کیسه های چای سرد برای از بین بردن سیاهی دور چشم شما می تواند مفید باشد چای حاوی کافئین و آنتی اکسیدان ها است که می تواند به تحریک گردش خون شما کمک کند،  تورم رگ های خونی شما را کاهش داده و رطوبت مایع را در زیر پوست شما کاهش دهد. دو کیسه چای سیاه یا سبز را در آب گرم به مدت 5 دقیقه خیس کنید و بعد آنها را در یخچال  به مدت 15 تا 20  دقیقه قرار دهید خنک کنند. هنگامی که آنها سرد شدند، کیسه های چای را به مدت 10 تا 20 دقیقه بروی چشمان خود قرار دهید و چشمان شما بسته باشد. پس از برداشتن، چشمها را با آب سرد شستشو دهید.

2-بالا نگه داشتن سر:

در حالی که کمی خواب می تواند در ایجاد کیسه های تاریک زیر چشم شما نقش داشته باشند، گاهی اوقات زمانی که شما خوابیدید سر خود را با چند بالش بالا ببرید این کار باعث می شود که سیاهی زیر چشم شما کمتر شود.

3-خواب خوب:

داشتن خواب کافی می تواند به شما کمک کند که سیاهی دور چشم شما کمتر شود. کمی خواب باعث می شود که پوست شما کم رنگ شود و ساهی دور چشم شما بیشتر آشکار شود.پس برای داشتم پوستی خوب هشت تا هفت ساعت بخوابید.

روش های پزشکی:

 • لایه برداری پوست
 • جراحی لیزر برای احیای پوست و افزایش سفتی پوست
 • تزریق فیلر برای مخفی کردن عروق خونی و ملانین که باعث ایجاد تغییر رنگ پوست در زیر چشم ها می شود.
 • حذف چربی برای از بین بردن چربی و پوست اضافی

تزریق فیلر زیر چشم

راه درمان از بین بردن سیاهی دور چشم بافیلر

برای اینکه بتوانیم سیاهی یا گودی دوری چشم را درمان کنیم باید از موادی استفاده کنیم که کار چربی زیر پوست را انجام  دهد.یکی از این مواد فیلر یا ژل های ساخته شده از هیالورونیک اسید می باشد. هیالورونیک اسید تشکیل شده از مواد طبیعی غضروف بدن می باشد.این ماده کار چربی از دست رفته پوست را انجام میدهد.

ماندگاری هیالورونیک اسید چقدر طول می کشد؟

هیالورونیک اسید یا همان فیلر (ژل) از 6 ماه تا 18 ماه متغیر است.با توجه به ویژگی هایی جسمانی شما این ماندگاری تعیین می شود.

هزینه تزریق فیلر زیر چشم به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه تزریق به مارک و برندی که پزشک معالج شما انتخاب می کند بستگی دارد

بهترین نوع فیلر برای تزریق در نواحی زیر چشم را در زیر لیست کردیم:

 • Belotero Balance
 • Restylane Silk
 • Juvederm volbella

متداولترین نوع فیلر که اثر کبودی بعد از تزریق آن هم خیلی کم است Belotero Balance  می باشد. ,Restylane Silk  ,Juvederm volbell بیشتر برای افرادی که دارای پوست تیره هستند استفاده می شود.

به جز از تزریق فیلر راه دیگری برای کمتر شدن سیاهی دور چشم وجود دارد؟

به غیر از تزریق فیلراستفاده از کرم ضد آفتاب,داشتن خواب کافی , نوشیدن آب به اندازه کافی این سیاهی و گودی زیر چشم را کمتر می کند.

Author Info

bakhshi

No Comments

Post a Comment