Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

به سایت دکتر ژانت زرگری خوش آمدید

انواع پرکننده های پوستی و فیلرها را بشناسید

انواع پرکننده های پوستی

انواع پرکننده های پوستی و فیلرها

انواع فیلر و کاربردهای آن را در این مقاله برای شما معرفی می کنیم .فیلرها انوع متفاوتی دارد و هرکدام از آن ها برای قسمت های مختلفی استفاده می شود.اگر می خواهید تزریق فیلر را برای یکی از راه های جوانسازی و زیبایی انجام دهید اطلاعات بیشتر در این زمینه به شما کمک می کند که این کار را بدون هیچ ترسی انجام دهید.

پرکننده های پوستی اسید هیالورونیک

محبوب ترین رده پرکننده های چین و چروک اسید هیالورونیک است. هر نوع  از این پر کننده های پوستی نتایج متفاوتی دارند.عوارض جانبی این نوع پر کننده بسیار کم هستند اما ممکن است شامل قرمزی، تورم و کبودی در محل تزریق باشند. فیلر ممکن است در زیر پوست به عنوان برجستگی کوچک بعد از تزریق فیلر ممکن است دیده شود. این مشکلی است که اغلب در طول زمان بهبود پیدا می کند.

فیلر های مصنوعی

یکی از فیلر های مصنوعی کرم های ضد چین و چروک می باشد. این دسته از پرکننده های چین و چروک شامل مواد آزمایشگاهی ساخته شده است که به هیچ وجه به طور طبیعی در پوست یافت نمی شوند. تمام پرکننده های در این گروه عوارض جانبی مشابهی دارند مانند قرمزی، تورم یا کبودی در محل استعمال.

سایر عوارض جانبی شامل گره ها یا  برجستگی های زیر پوستی می باشد که می تواند دیده شود و احساس می شود و در موارد نادر ممکن است نیاز به جراحی برای برداشتن این برجستگی ها داشته باشد.

  • مزایای فیلر های مصنوعی

اثر این پر کننده های پوستی طولانی مدت است و به صورت نیمه دائم چین و چروک را کاهش می دهد. به یاد داشته باشید، محصولاتی با اثرات طولانی مدت بیشتر, احتمال دارد که باعث عوارض جانبی شوند. و هنگامی که به درستی استفاده نمی شود، پرکننده های چین و چروک مصنوعی ممکن است باعث بدشکلی صورت شوند.

پرکننده پوستی کلاژن

دانشمندان پرکننده چین و چروک را برای اولین بار از شکل خالص کلاژن از گاو استخراج  کردند. اگر چه این کار به خوبی انجام شد و به صورت طبیعی نتیجه ظاهر شد، اما ماندگاری طولانی مدتی نداشت و بعد از یک ماه دوباره این تزریق باید انجام می شد. از آنجا که این پرکننده های چین و چروک از یک منبع حیوانی استخراج می شد، دارای میزان بالایی از واکنش های آلرژیک بود و حتما باید یک تست آلرژی انجام می شد.روش های جدید تولید کلاژن این خطرات را کاهش داده اند. به علاوه، شکل های جدیدی از کلاژن مصنوعی در حال ساخت هستند که  این تزریق را امن تر و مفید تر برای طیف وسیع تری از مردم می کند.اگر چه نتایج  استفاده از کلاژن ها به مدت طولانی دیگر پرکننده های مصنوعی دیگر نیست اما بسیاری معتقدند که نتایج طبیعی تر است.

انواع کلاژن:

  • Cosmoderm
  • Evolence
  • Fibrel
  • Zyderm
  • Zyplast

پرکننده های چروک اتولوگ:

چربی ماده معمول مورد استفاده در این دسته است. چربی های خود را از دست, ران ها، باسن ها یا معده برداشته و سپس تزریق می شود. در این نوع تزریق فیلر دو کار انجام می شود (یکی برای حذف چربی و یکی برای تزریق آن). هر دو روش را می توان در یک جلسه انجام داد. مراحل تمیز کردن چربی اضافی در آزمایشگاه می تواند هزینه و وقت گیر باشد. نتایج ممکن است نیمه دائمی باشد، اگرچه ممکن است شما نیاز به یک سری تزریقات در طول زمان داشته باشید. تزریق پلاسمای غنی از پلاکت یکی دیگر از انواع پرکننده چین و چروک اتولوگ است. خون از بازوی کشیده شده عملیات لازم انجام می شود، پس از آن به صورت تزریق می شود. اثر این پرکننده 12 تا 18 ماه به طول  می انجامد.

Author Info

bakhshi

No Comments

Post a Comment