Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

به سایت دکتر ژانت زرگری خوش آمدید

تزریق فیلر در دوران شیر دهی

آیا تزریق فیلر در دوران شیردهی، خطرناک است؟

تزریق فیلر در دوران شیردهی و بارداری چگونه است؟پرکننده های پوستی یکی از مناسب ترین جایگزین غیر جراحی برای جراحی زیبایی به عنوان ابزاری برای ترمیم  و داشتن ظاهری جوان با کاهش خطوط و چین و چروک روی صورت است. افرادی که مایل به انجام عمل جراحی نیستند ، باز هم می توانند با تزریق فیلر  ، ظاهر بدنی خود را بهبود بخشند. حالا این سوال پیش می آید تزریق فیلر آیا در دوران شیردهی خطرناک است؟ در این جا ما به این سوال پاسخ می دهیم .

تزریق فیلر در دوران شیردهی

پرکننده پوستی یک روش درمانی مبتنی بر تزریق است که از یک پرکننده بافت نرم برای تزریق به پوست برای جایگزینی حجم از دست رفته به دلیل پیری استفاده می کند. بیشتر پرکننده های پوستی از اسید هیالورونیک ساخته می شوند که به طور معمول از مولکول های قند ساخته می شوند.

اسید هیالورونیک جزئی از عناصر طبیعی است که در بدن ما یافت می شود و وظیفه جذب و حفظ رطوبت را بر عهده دارد. برخی مطالعات نشان داده اند که هیالورونیک اسید قادر به تعامل سلول به سلول و سنتز کلاژن است که یک فرایند اساسی برای جوان به نظر می رسد. بعضی از پرکننده های پوستی وجود دارد که از پلیمرهای بیوسنتز مانند Radiesse و Ellanse ساخته شده اند. چنین پرکننده های کلاژن برای ریختن پوست و تحریک بدن برای تولید کلاژن بیشتر مؤثر است.

آیا در دوران بارداری یا شیردهی ، تزریق فیلر بی خطر است؟

در بانوانی که حامله هستند و یا دوران شیرده ای خود را می گذرانند  هنوز به اثبات پزشکان نرسیده است که این تزریق می تواند خطرناک باشد یا نه. پزشکان غالباً به دلیل عدم وجود شواهد مشخص در مورد عدم تأثیر آن بر کودک متولد شده ، تا پایان دوره پس از زایمان و دوران شیردهی ،  این تزریق زیبایی را به تعویق می اندازند.

دکتر سیو بنیانگذار و مدیر پزشکی زیبایی شناسی پزشکی رادیوم است.به گفته دکتر سیو :اثرات پرکننده های پوستی (فیلر ها) در دوران بارداری ناشناخته است. از آنجا که انجام یک روش تزریق فیلر یک روش آرایشی است ، بیشتر پزشکان در صورت بارداری یا شیرده بودن تصمیم به تجویز آن نمی دهند. همچنین شایان ذکر است که FDA توصیه نمی کند که در طول بارداری ، در هنگام شیردهی یا در بیماران زیر 18 سال ،  تزریق فیلر انجام شود.

آیا می توانید در حین شیردهی از فیلر جوودرم استفاده کنید؟

بر اساس مطالعات بالینی ، بیماران باید به 20 میلی لیتر از JUVtDERM 24HV به ازای هر 60 کیلوگرم (130 پوند) از بدن در سال محدود شوند. .  ضرر نداشتنJUVEDERM 24HV برای استفاده در دوران بارداری ، در زنان شیرده یا در بیماران زیر 18 سال  هنوز این مورد ثابت نشده است.

لینک منبع مقاله

Author Info

bakhshi

No Comments

Post a Comment